Şirket Profili

ypm-hakkinda-istHAKKIMIZDA

Meslekleri doğrultusunda en iyiyi, en doğruyu yapmak, en zoru başarmak heyecanı ile aynı düşünce ve idealde birleşen Mimarlar ve Mühendisler grubunun kurmuş olduğu YAPI PROJE MERKEZİ 47 yıldan beri proje, teknik hizmet ve uygulama alanlarında bu sitede ancak bir kısmını tanıtabildiğimiz teknik önemi haiz birçok eseri başarı ile gerçekleştirmiştir.

1970 yılından itibaren inşaat sektöründe proje, müşavirlik ve teknik hizmet alanında çalışmalarına başlayan YAPI PROJE MERKEZİ, bu dönemde resmi ve özel sektöre İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde konut, turistik tesis, endüstriyel yapılar, idari binalar ve hastane projelerini başarıyla gerçekleştirmiştir.

Proje ve Teknik hizmet çalışmaları ile birlikte 1974 yılından itibaren YAPI PROJE MERKEZİ genel müteahhitlik firması olarak yapılandırılmıştır. Yönetim kademelerinin ciddi ve güvenilir tutumu, titiz çalışmaları ile YAPI PROJE MERKEZİ bu alanda da hızla büyümesini sürdürmüştür. Konut üretimi ve Anahtar teslimi taahhüt işleri yanında 1977 yılında Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan üstlendiği Deniz Müzesi inşaatı ile resmi sektör taahhüt işlerine başlamıştır. Bu sektörde ilk yılları olmasına rağmen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın aynı anda 100 konut Ayazağa, 96 konut Beykoz, 96 konut Tuzla lojman inşaatları işlerini üstlenmiş ve aynı yıl içinde başarıyla süresinden önce tamamlamıştır.

Hızla değişen teknoloji ve değişen ekonomik ortamlar içerisinde sürekli kendini yenileyen YAPI PROJE MERKEZİ ;

  • Konut, Endüstri,
  • Yönetim BinalarıTurizm ve Spor Tesisleri
  • Altyapı, Ulaşım, Çevre Mühendisliği
  • Liman ve Rıhtım Yapıları
    gibi inşaat Sektörünün bir çok dalında faaliyetini sürdürmektedir.

TTeknik birikimi ve özgüveni ile YAPI PROJE MERKEZİ Ülkemiz taahhüt sektöründe Olimpik Buz Pateni Salonu, 100.000 ekmek kapasiteli tam otomatik Ekmek Fabrikası, U dönüşlü kompozit köprü gibi teknik açıdan, 60 gün Alt Geçidi, 70 gün Köprülü Kavşağı gibi süresel açıdan birtakım ilkleri gerçekleştirme başarısını göstermiştir.

Yeniden Yapılanma ve Kalite Sistemi Dökümantasyon çalışmalarını 2004 yılı içinde tamamlayan YAPI PROJE MERKEZİ  ISO 9001 : 2008 standardı ile sertifikalandırılmıştır. Tüm faaliyetleri kapsayan sistem; Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001 : 2008 , Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001 , İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi OHSAS 18001 ile entegre hale getirilmiştir.

Güvenilir yönetimi, güçlü ve bilgili teknik kadrosu, geniş araç makine parkı, uzman ekipleri ile etkin bir potansiyele sahip YAPI PROJE MERKEZİ hızla sürdürdüğü faaliyetlerini bundan sonra da aynı tempo ile ulusal ve uluslararası alanda sürdürmek amacındadır.

Yılların birikimi ve deneyimini daha geniş kitlelere aktarabilmek en büyük gurur ve mutluluğumuz olacaktır.